دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

تعمیر لباسشویی ال جی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

صفر تا صد جرم گیری لباسشویی ال جی

فهرست مطالب

آیا ماشین لباسشویی شما هم بوی بد گرفته یا لباس‌ها را اصطلاحاً شور می‌کند؟ این مشکل معمولاً به دلیل تجمع بیش از اندازه باکتری‌ها و قارچ‌ها در لباسشویی به وجود می‌آید. گاهی اوقات به دلایل مختلف کثیفی‌های موجود در لباس داخل لباسشویی باقی می‌ماند. تمام این موارد در کنار هم اهمیت جرم‌گیری ماشین لباسشویی را بیش از پیش پر رنگ می‌کند. رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در این مقاله از lg-laundry.ir قصد داریم به آن‌ها اشاره داشته باشیم.

جرم گیری لباسشویی چگونه انجام می شود

ساده‌ترین روش جرم‌گیری ماشین لباسشویی ال جی استفاده از سرکه و جوش شیرین است. البته برخی خانم‌های خانه‌دار استفاده از قرص جرم‌گیری ماشین لباسشویی را ترجیح می‌دهند. در ادامه روش‌های رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی به شما معرفی می‌شوند.

جرم گیری لباسشویی چگونه انجام می شود
جرم گیری لباسشویی چگونه انجام می شود

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

یکی از روش‌های ساده در عین حال کارآمد برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی، استفاده از سرکه و جوش شیرین است. سرکه و جوش شیرین یک جرم‌گیر ماشین لباسشویی ارزان، بسیار قوی و به صرفه است که در چند دقیقه تمام رسوبات لباسشویی و بوی بد آن را از بین می‌برد. برای جرم‌گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین باید مراحل زیر را مو به مو با دقت انجام دهید:

 • ابتدا آب، سرکه و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید.
 • محلول را داخل لباسشویی ریخته و آن را روی کارکرد روزانه قرار داده سپس روشن کنید.
 • بعد گذشتن چند دقیقه درب لباسشویی را باز کرده سپس با یک اسفنج نرم، دیواره‌های ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

نکته مهم اینکه رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی باید یک ماه یا 2 ماه یک بار انجام شود. مزیت جرم‌گیری لباسشویی ال جی با سرکه و جوش شیرین این است که بوی بد لباسشویی هم از بین رفته از طرفی نیازی به استفاده از پودرهای شیمیایی هم نیست. زیرا برخی از جرم‌گیرهای لباسشویی به مرور در افراد ایجاد حساسیت می‌کنند.

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین
جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

جرم گیری لباسشویی با قرص

برخی افراد برای جرم‌گیری لباسشویی ال جی خود استفاده از قرص را ترجیح می‌دهند اما این کار چگونه انجام می‌شود؟ برای این کار باید قرص جرم‌گیر را داخل لباسشویی قرار داده و درجه آن را روی 60 تنظیم کرده سپس آن را روشن کنید.

اگر بعد مدت‌هاست که لباسشویی خود را جرم‌گیری می‌کنید، بهتر است به جای یک قرص جرم‌گیر از 2 تا استفاده  کنید اما اگر این کار را به طور منظم انجام می‌دهید، استفاده از همان یک قرص نیاز شما را برآورده می‌کند. قرص جرم‌گیری ماشین لباسشویی بسته به نوع و برند به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که شما باید با توجه به نیاز خود از قرص جرم‌گیر مناسب استفاده کنید. نکته‌ای که هنگام خرید قرص باید در نظر گرفته شود اینکه با لباسشویی همخوانی داشته باشد. گاهی اوقات استفاده نادرست از قرص‌های لباسشویی به قطعات آن آسیب‌های جدی وارد می‌کند. جرم‌گیری و رسوب‌زدایی یکی از روش‌های افزایش طول عمر لباسشویی است. آیا با روش‌های دیگر افزایش طول عمر ماشین لباسشویی الجی آشنایی دارید؟ اگر پاسختان به این سوال خیر است، به مقاله « 15 راهکار افزایش طول عمر لباسشویی» مراجعه کنید.

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین
جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

برخی افراد برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی استفاده از قرص را ترجیح می‌دهند. در این روش فراموش نکنید استفاده بیش از اندازه از قرص می‌تواند میزان کف تولید شده را افزایش داده و به مرور به بخش‌های مختلف لباسشویی فشار وارد کند.

مراحل جرم گیری لباسشویی ال جی با قرص

برای جرم‌گیری ماشین لباسشویی با قرص به یک مسواک یا فرچه نیاز دارید. قرص را به کمک مسواک یا فرچه داخل دیگ لباسشویی ریخته و تمام محفظه آن را به خوبی پاک کنید.

در ادامه محفظه پودر را به خوبی شسته و جایی قرار دهید تا خشک شود.

با استفاده از دفترچه راهنمای لباسشویی، محل نصب فیلتر را پیدا کنید. فیلتر را از لباسشویی خارج کرده و تمام وسایل موجود در آن را بیرون بریزید.

فیلتر را به خوبی بشویید.

لاستیک دور درب لباسشویی را به خوبی تمیز و خشک کنید.

بعد انجام مراحل بالا دیگ لباسشویی را با استفاده از محلول شوینده به خوبی شست و شو دهید.

تمام مراحل جرم‌گیری ماشین لباسشویی ال جی را با حوصله و دقت انجام دهید. در غیر این صورت آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری به لباسشویی شما وارد می‌شود.کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در زمینه انتخاب و خرید قرص جرم‌گیر مناسب می‌توانند به شما مشاوره بدهند. کافیست با آن‌ها در ارتباط باشید.

جرم گیری لباسشویی ال جی با پودر جرم گیر

نحوه استفاده از پودر جرم‌گیر ماشین لباسشویی ال جی چگونه است؟ برای این کار مقداری از پودر جرم‌گیر را داخل دیگ لباسشویی ریخته سپس به وسیله یک مسواک یا فرچه مخصوص تمام بخش‌ها را با دقت تمیز کنید. گاهی اوقات به جای استفاده از قرص جرم‌گیر می‌توانید از پودر استفاده کنید. البته این روش تنها در لباسشویی‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر و قرص‌های جرم‌گیر علاوه بر رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی، سختی آب هم کاهش می‌دهند. مراحل جرم‌گیری ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از پودر جرم‌گیر دقیقاً شبیه قرص جرم‌گیر است.

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین
جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

بهترین زمان جرم گیری ماشین لباسشویی

کارشناسان تعمیر لباسشویی ال جی توصیه می‌کنند رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی باید هر چند وقت یکبار انجام شود. اما برخی کاربران درباره بهترین زمان جرم‌گیری ماشین لباسشویی سوال دارند. اگر متوجه شدید لباس‌هایتان داخل لباسشویی چرک مرده شده یعنی زمان جرم‌گیری لباسشویی شما فرا رسیده است.

جرم‌گیری لباسشویی ال جی زمانی کاربرد دارد که لباس‌ها به خوبی شسته نشده یا بوی بد می‌دهند. در این موارد راهی به جز رسوب‌زدایی ندارید.

یکی دیگر از نشانه‌های رسوب گرفتن لباسشویی، بوی بد آن است. وقتی باکتری‌ها برای مدت طولانی داخل لاستیک یا محفظه لباسشویی باقی بمانند، به مرور بوی بد از خود تولید می‌کنند. در بسیاری موارد دیده شده لباس‌های شسته شده این بو را به خود گرفته‌اند. بنابراین با مشاهده این نشانه هر چه سریع‌تر باید نسبت به رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی هوشمند خود اقدام کنید.

بهترین زمان جرم گیری ماشین لباسشویی
بهترین زمان جرم گیری ماشین لباسشویی

ابزارهای مورد نیاز رسوب زدایی ماشین لباسشویی ال جی

برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی باید قبل هر چیز ابزار و تجهیزات مورد نیازتان را تهیه کنید. اولین و مهم‌ترین کار قبل جرم‌گیری لباسشویی، تهیه محلول جرم‌گیر مناسب است. وجود یک جرم‌گیر مناسب رسوب‌های داخل دیگ لباسشویی را به بهترین شکل ممکن از بین می‌برد. عده‌ای از افراد جرم‌گیر ماشین لباسشویی را در  منزل آماده می‌کنند. رایج‌ترین محلول برای جرم‌گیری ماشین لباسشویی، جوش شیرین و سرکه است. البته می‌توانید از محلول‌های موجود در بازار هم استفاده کنید. برای تمیز کردن بخش‌های مختلف لباسشویی خود به یک اسفنج هم نیاز دارید.

مراحل جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی اول باید آب و جوش شیرین را به نسبت مساوی با هم ترکیب کنید. بعد این محلول را داخل دیگ لباسشویی ریخته و 4 برابر آن سرکه اضافه کنید. آب داغ با دمای بالا را اضافه کرده سپس ماشین را روشن کنید تا یک چرخه شست و شوی کامل انجام شود. بعد پایان چرخه شست و شو ماشین لباسشویی را از برق کشیده و درب آن را باز کنید.

لاستیک‌های درب و دیگ لباسشویی را با یک اسفنج تمیز به خوبی خشک کرده به طوری که هیچ رطوبتی داخل آن باقی نماند. اگر حجم آلودگی زیاد است از شوینده‌های قوی‌تر صنعتی برای رسوب‌زدایی لباسشویی خود استفاده کنید.

مراحل جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی
مراحل جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

فواید جرم گیری ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی هم مانند هر وسیله هوشمند دیگر بعد مدتی به مرور مستهلک می‌شود. برای اینکه لباسشویی شما همیشه درست کار کند، باید آن را به موقع سرویس کنید. جرم‌گیری لباسشویی یکی از سرویس‌های مهم و حساسی است که گاهی اوقات توسط خود کاربر و در مواقعی توسط تعمیرکار نمایندگی انجام می‌شود. به طور طبیعی زمانی که لباس‌های چرک و کثیف داخل لباسشویی شسته می‌شوند، چرک و کثیفی آن‌ها تا مدت‌ها داخل دیگ لباسشویی باقی می‌ماند. جمع شدن بیش از اندازه چرک و باکتری باعث ایجاد بوی نامطبوع در لباسشویی می‌شود. برای آموزش رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی می‌توانید از دفترچه راهنما استفاده کرده یا از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. رسوب‌زدایی به موقع ماشین لباسشویی فواید زیر را به همراه دارد:

 • در مصرف مواد شوینده صرفه‌جویی می‌شود.
 • میزان مصرف برق کاهش پیدا می‌کند.
 • خرابی لباسشویی کاهش پیدا می‌کند.
 • مهم‌تر از همه طول عمر دستگاه شما افزایش پیدا می‌کند.

جرم‌گیری لباسشویی یکی از مواردی است که به طور کلی عملکرد لباسشویی را تا چندین برابر افزایش داده و حس رضایت خاصی به مشتری می‌دهد.

فواید جرم گیری ماشین لباسشویی
فواید جرم گیری ماشین لباسشویی

بهترین نوع جرم گیری در لباسشویی به چه صورت است

سوال اغلب کاربران این است که برای جرم‌گیری لباسشویی خود از چه روش‌هایی استفاده کنیم که بهترین نتیجه را منتقل کند؟ امروزه آموزش رسوب‌زدایی لباسشویی به یکی از نیازهای مهم و اساسی تمام کاربران لباسشویی‌های هوشمند تبدیل شده است. روش‌های مختلفی برای جرم‌گیری لباسشویی وجود دارند. برخی افراد استفاده از محلول‌های خانگی مانند جوش شیرین و سرکه را ترجیح می‌دهند اما برخی افراد جرم‌گیری ماشین لباسشویی با قرص یا پودر را ترجیح می‌دهند.

برای مطالعه: آموزش تعمیر دیگ لباسشویی ال جی

نکات جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

در این بخش قصد داریم نکات جرم‌گیری و رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی را با شما در میان بگذاریم. برای جلوگیری از جرم گرفتن لباسشویی باید چند نکته زیر را رعایت کنید:

 • بعد هر بار استفاده از لباسشویی تا چند ساعت درب آن را باز بگذارید تا قسمت‌های داخلی آن کامل خشک شوند. اگر نمی‌توانید به هر دلیل درب لباسشویی را باز بگذارید، با استفاده از یک پارچه تمیز بخش‌های داخلی لباسشویی را کامل خشک کنید.
 • بعد تمام شدن چرخه لباسشویی، لباس‌ها را خیلی سریع از داخل دیگ خارج کنید. ماندن لباس خیس در ماشین لباسشویی باعث بو گرفتن آن می‌شود.
 • هنگام تمیز کردن لباسشویی، حتما جاپودری آن هم کامل تمیز کنید.
 • برای افزایش طول عمر لباسشویی خود جرم‌گیری و رسوب‌زدایی را هر چند وقت یکبار در دستور کار خود قرار دهید.
نکات جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی
نکات جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

جرم گیری لاستیک درب لباسشویی ال جی

لاستیک درب یکی از بخش‌های مهم لباسشویی‌های هوشمند است که بعد چند وقت به دلایل مختلف رسوب می‌گیرد. لاستیک درب لباسشویی اجازه نمی‌دهد آب حین شست و شو از لباسشویی خارج شود. این بخش بعد مدتی آلوده شده حتی ممکن است کپک بزند.  اغلب کاربران نمی‌دانند ولی باید بعد تمام شدن فرایند شست و شو، درب لباسشویی را باز گذاشته و لاستیک درب را با یک دستمال یا اسفنج خشک و تمیز کنید.

اگر با تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی باز هم آثاری از لکه داخل محفظه آن مشاهده کردید، 50 درصد آب را با 50 درصد مایع سفیدکننده را روی لاستیک درب ریخته و چند دقیقه زمان دهید تا تمام لکه‌ها از بین بروند. لاستیک را کامل شسته و در جای مناسب قرار دهید تا کامل خشک شود.

به عنوان نکته پایانی شما می‌توانید آموزش رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی خود را با استفاده از دفترچه راهنما یا کمک از کارشناسان مرکز فنی تعمیرات لباسشویی ال جی در سایت lg-laundry.ir انجام دهید. امیدواریم مطالعه این مقاله به سوالات شما درباره نحوه جرم‌گیری لباسشویی پاسخ مناسبی ارائه داده باشد. ما را در مقالات بعدی همراهی کنید.